Blog

Daikin Klima Kış Ayarı Nasıl Yapılır?

Daikin split klimalar oda iklimlendirmeleri için tasarlanmış klimalardır. Kullanım amacı yalnızca kullanıldığı odanın ısıtılması ve soğutulması olmalıdır. Klima sıcaklığı alınırken konfor ısısı dikkate alınarak ayarlanmalıdır. Bu nedenle bu yazıda Daikin klima kış ayarı nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz. Konfor ısısı her mevsime göre değişir ve anlamı; mevsime göre vücudun en rahat hissettiği sıcaklıktır. Bu nedenle klima kış ayarları yapılırken konfor ısısı dikkate alınarak yapılmalıdır. Konfor şartlarına uygun olarak ayarlanan klimalar hem daha ekonomik hemde daha verimli iklimlendirme şartları sağlarlar. Klima...

Daha fazla oku...

Daikin Kombi Mi Baymak Kombi Mi?

Daikin kombiler marka ve modellere göre özellikleri değişen cihazlardır. Birçok ünlü markanın farklı kombi modelleri ve o kombi modellerinin de farklı özellikleri vardır. Kullanıcılar kombi seçerken hangi markayı seçeceklerini bu nedenle çok düşünmektedirler. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Daikin Kombi Nerede Üretilmektedir?

Türkiye’de kullanılan Daikin kombiler Türkiye sınırları içerisinde üretilmektedir. 2011 yılında Türkiye kombi pazarına giriş yapan Daikin kombi şu anda Türkiye’nin en geniş ısıtma, soğutma ve havalandırma cihazları üretim ağına sahiptir. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Daikin N Serisi Klima Nasıl?

Daikin klimalar ihtiyaca göre kurulu oldukları alanı konfor sıcaklığına getirmek için çalışan cihazlardır. Hem yaz hem de kış mevsimlerinde kurulu oldukları alanları ideal ısıya getirirler. Daikin klimaların ısıtma, soğutma, nem kontrolü ve hava değişimi gibi dört temel görevi vardır. Bu görevleri sayesinde Daikin N serisi klimalar ortamlarda istenilen koşulları gerçekleştirirler. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Hangi Kombi Seçilmeli?

Kombiler hem yaz hem de kış kullanılan cihazlardır. Yazın sadece sıcak su temini için tercih edilirken kışın ise ısınma ve sıcak su için tercih edilir. Her ne kadar kombiler günlük hayatın bir parçası haline  gelmiş cihazlar olsa da seçimleri yapılırken çok dikkat etmek gerekmektedir. Bu nedenle bu yazıda hangi kombi seçilmeli onu açıklayacağız. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Hermetik Kombi Nedir? Nasıl Çalışır?

Kombi kullanıcıları genellikle hermetik kombi nasıl çalışır konusunu merak ederler. Hermetik kombiler diğer kombiler gibi kolay ve kullanıcı dostu bir çalışma şekline sahiptirler. Hermetik kombilerin hem kullanıcı açısından hem de üretim açısından oldukça basit bir sistematiğe sahiptir. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı yılda en az bir defa yapılması gereken ve kombilerin ömrünü uzatan bakımlardır. Bakımları yapılan kombiler sorunsuz ve daha yüksek performans ve verimlilikle çalışırlar. Bu nedenle yıl içerisinde hem uzman kişiler tarafından hem de kombi kullanıcıları tarafından kombi bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Kombi Basıncı 3 Bar Olursa Ne Olur?

Kombiler ısınma ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Bazı durumlarda bu cihazlar da su akıtma ya da farklı arızalar gibi sorunlar meydana gelebilir. Kombilerin içerisine basılan su miktarı arttıkça buna bağlı olarak sızdırma sorunu meydana gelebilir. Kombi basıncı yani kombi su seviyesini gösteren bar 3 bar göstergesine geldiğinde bu durum meydana gelebilir. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Kombi Basıncı Nasıl Düşürülür?

Kombi basıncı kombi cihazları için çok önemli olmayan fakat önüne geçilmediğinde büyük arızalara neden olabilecek bir durumdur. Kombi basıncı hem yükselebilen hem de düşebilen bir durumdur. İki durumunda farklı etkileri olsa da bu yazı içeriğinde kombi basıncı nasıl düşürülür onu açıklayacağız. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Kombi Dondu Ne Yapmalıyım?

Bazen kombi cihazlarında donma gibi problemler yaşanabilir. Bu durumun nedeni bazen kombinin bulunduğu konum, bazen ise hava sıcaklığıdır. Kombiler eğer çalışmayı birden kestiyse donduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü donan kombiler durduklarında çalışmalar. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...
Whatsapp Sipariş
İletişime Geç